TIERRA VERDE mydlové orechy BIO 1 kg

TIERRA VERDE | EKODROGÉRIA | Kód: 528-545
Dostupnosť
Skladom
20,50 €

Mydlový orech je plod stromu Sapindus Mukorrosi, ktorý rastie v Nepále a Indii. Ako rastlinný prací prostriedok sa hodí na jemné, avšak dôkladné a šetrnné pranie a čistenie. Prádlo zmäkčuje prírodným spôsobom, takže nepotrebujete používať aviváž. Vyprané prádlo má neutrálnu vôňu, ktorú môžete vylepšiť pridaním éterického oleja. Olej nakvapkajte na sáčok s orechmi pred vložením sáčku do pracieho bubna. Šetrný k farbám, farebná bielizeň si oveľa dlhšie udrží jasné farby Ideálny pre pranie jemnej bielizne, ako je vlna, hodváb, a tiež k praniu peria Je výbornou alternatívou pre alergikov a osoby trpiace kožnými chorobami Pranie v mydlových orechoch je lacnejšie než pranie s bežnými práškami Do odpadových vôd nevypúšťate chemické látky Mydlové orechy sú obnoviteľná surovina, spracovaná v oblasti tretieho sveta. Ich používaním prispievate ľuďom, najmä miestnym ženám, ktoré orechy pestujú a pripravujú Veľkou výhodou je aj cena – 1kg mydlových orechov vydrží 4-člennej rodine pri praní 2-3 krát týždenne približne 10 – 12 mesiacov   POSTUP PRI PRANÍ: Do priloženého vrecúška vložte príslušný počet poliek orechov (viď tabuľka), zaviažte a vložte s bielizňou do bubna práčky. Mydlové orechy majú neutrálnu vôňu, preto je možné bielizeň prevoňať éterickým olejom. V tom prípade pokvapkajte vrecúško pred vložením do práčky niekoľkými kvapkami obľúbeného oleja. Pri praní bielej bielizne a plienok, môžte pridať Puer, keďže mydlové orechy neobsahujú chemcké rozjasňovače. Počet poliek orechov potrebných na 1 pranie Teplota prania °C Mäkká voda Tvrdá voda 30° – 40° 3 4 - 5 60° – 95° 5 6 - 8   ALTERNATÍVNE POUŽITIE: Pripravte si výluh z mydlových orechov: V 1 litri vody varte cca 10 poliek orechov 10-15 minút. Ak chcete silnejší výluh, dajte menej vody. Výluh použite na umývanie okien, kúpelne, umývanie podlahy, ručné umývanie riadu a všade tam, kde sa používajú bežné saponáty. Môžete ho  naplniť do prázdnej nádobky od tekutého mydla a používať na ruky aj tvár a tiež ako bežný šampón. Vylepšiť ho môžete pridaním pár kvapiek éterického oleja. Je tiež výborný na umývanie ovocia a zeleniny. Zbavíte ju tak väčšiny pesticídov. Koncentrát môžete ešte zriediť s vodou a používať ako ekologický postrek proti škodcom v záhradke, prípadne proti parazitom na domácich zvieratkách (vtedy dajte pozor, aby sa roztok nedostal do očí). Na plesne odporúčame zmiešať vychladnutý mydlový výluh s octom a potrieť alebo potriekať postihnuté miesta v kúpelni. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom pretrite vlhkou handrou. Mydlové orechy sa dajú použiť aj v umývačke riadu. Stačí, ak do vrecúška dáte 4-5 poliek mydlových orechov, vložíte k riadu a zapnete umývačku. Môžete pridať ekologickú regeneračnú soľ a leštidlo.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Sklad Kód Počet mj na sklade
Hlavný sklad 528-545 1
Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Rýchle jednanie a dovoz. V balíčku čakalo drobné milé prekvapenie navyše. Po objednaní som dostala mail s videami, ako sa plienky používajú, čo bolo nápomocné.

Overený zákazník,

Kvalitné a krásne plienky (vrchné nohavičky), ktoré dobre sadli. Prsné vložky príjemné a antibakteriálne, v porovnaní s jednorazovými 100x lepšie. Rýchle…

Overený zákazník,

Objednal som si plienky pre dospelých zhotovili mi ich expresne rýchlo. U inej firmy čakám na vybavenie už 3 mesiace a stále ich nemám.

Overený zákazník,